Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když je štěňátko s PP

ŠTĚŇÁTKO S PRŮKAZEM PŮVODU (PP)

 

Je to něco jako váš rodný list, dokument vydaný plemennou knihou psů. Obsahuje jméno psa a jeho tetovací číslo, jméno chovatelské stanice, pohlaví psa, druh a barvu srsti, atd.. Důležitou částí je obvykle 4-generační rodokmen, ze kterého vyčtete mnoho předků svého klip_64ell.jpgštěněte. Také se do něj mohou zapisovat výsledky na zkouškách a výstavách.

Je zárukou zdravotních, exteriérových a povahových vlastností, protože se při chovu psů s PP toto vše sleduje. Zaručuje vám exteriér a povahové vlastnosti vámi zvoleného plemene.

Nezavazuje vás k chození na výstavy. Je to doklad, který můžete odložit a nikdy víc nevytáhnout, ale je to záruka vlastností štěňátka.

Štěňátka s PP jsou dražší, protože postup s uchovněním ( výstavy, zkoušky, krytí, zdravotní péče, registrace chovatelské stanice, vystavení průkazu původu, atd. ) představuje pro chovatele určité náklady.

klip_26uu.jpgZárověň si pejska kupujete s tzv.ochrannou známkou, která vám zaručuje už zmiňovaný exteriér a povahu. Vzpomeňte však také, že pes vyžaduje péči po celý svůj život.

Cena štěněte, jakékoliv výšky bude vedle těchto nákladů pouze zanedbatelnou položkou.